09.08.14

Боротися і шукати, знайти і не здаватися, або Веніамін Каверін «Два капітани»

To strive, to seek, to find, and not to yield

Тепер я знаю, нащо читати з ручкою в руках і якимось папірцем під боком (головне той папірець потім не загубити). Особливо гостро усвідомлюєш те нащо, коли твір складається з двох книг і запам'ятати всі враження після такого довгого читання практично неможливо.

Мова піде про «Два капітани», які свого часу порадила якась добра людина, коли складався список рекомендованих книжок.

Про що ця книжка? Про хлопця, який понад усе в житті любив правду. Про відчайдуха, який своє життя присвятив подорожам і пошукам. Про льотчика, який любив безжальну північ, дружину, яка колись була лише його подругою з косами, та польоти.

Роман (обидві його частини) написані у формі щоденників та спогадів. Перша частина ― спогади Сашка (того самого льотчика). Друга ― Катьки, подруги-дружини.
Щиро кажучи, перша частина значно ліпша від другої. На відміну від другої, це повна завершена історія, з усіма подробицями, з описом всіх подій, які відбувались із Сашком (німе дитинство, блукання, час навчання, польоти до сніжної Півночі, воєнні роки, повернення додому). А частина з щоденником Каті ― не що інше як доповнення цієї повної історії. З неї ми дізнаємось тільки те, як Катя жила під час війни, коли Сашка відправляли по різноманітним завданням, що вона пережила, як доглядала за сином найкращого друга і т.д.

Насправді, писати про книжку багато не хочеться, бо просто загублю та не зможу передати вповні все, що відчувала під час читання.

Але. Пораджу її тим, хто скучив за описами мандрів, тим, хто любить спостерігати за змінами в характері головного героя, тим, хто любить наївні (часом романтичні) твори, в яких навіть страшні події описуються з якогось позитивного, світлого боку. Пораджу твір тим, хто знає, як це присвятити все (!) своє життя одній ідеї, та і тим, хто не знає. Пораджу книжку тим, хто вірить в правду і бореться за неї до кінця.

Если быть — так быть лучшим!

Література в книзі:

Музика в книзі:
  • Шаляпин.
Художники в книзі:
Для тих, кому цікаво. Книгу було двічі екранізовано: «Два капитана» (1956) та «Два капитана» (1976). Обидва фільми — радянські.
Кінострічка «Два капитана 2» (1993) з романом Каверіна не має нічого спільного.

А ще Вікі каже, що в Пскові (Росія) знаходиться пам'ятник двом капітанам.


Немає коментарів:

Дописати коментар

прокоментуй